5 najlepszych pielgrzymek katolickich w Europie poza Hiszpanią

Pielgrzymka duchowa jest na liście życzeń prawie każdego katolika. W Peregrinter Viajes przedstawiamy 5 najlepszych katolickich pielgrzymek, których nie można przegapić Europa poza Hiszpanią.

MEDJUGORJE, BOŚNIA I HERCEGOWINA

Medjugorje w Bośni i Hercegowinie, jednym z najbardziej katolickich miejsc pielgrzymkowych współczesnych w Europie, został oficjalnie autoryzowany przez Watykan w maju 2019 roku jest popularnym celem pielgrzymów od 1981 roku, roku szóstego tamtejszej młodzieży relacjonowali, że widzieli objawienie Najświętszej Maryi Panny.

Matka Boża z Medugorje, jak ją nazywano, rozmawiała z grupą, wręczając im misja modlitewna. Od tamtej pory pielgrzymi obserwowali inne zjawiska w Medugorje, takie jak widok słońca wirującego na niebie i zmieniającego kolor przed swoim oczy.

Medjugorje co roku przyciąga ponad milion turystów, w tym pielgrzymów katolickich i turyści. To naprawdę jedna z najlepszych katolickich pielgrzymek w Europie.

SANKTUARIUM W FATIMIE, PORTUGALIA

Często pomijanym miejscem pielgrzymek katolickich jest Fatima, w centrum Portugalia. Podczas gdy Portugalia jest usiana klasztorami, takimi jak klasztor św Hieronimitów w Belem i klasztor Batalha również w środkowej Portugalii, Fatima wyjątkowo żywy dzięki nowoczesnej wersji portugalskiego katolicyzmu.

 Fatima była pierwotnie miejscem objawień maryjnych, które jest oficjalnym terminem na kiedy Dziewica Maryja pojawia się na Ziemi, aby przekazać ludzkości przesłanie. Nasz Maryja jest tu określana jako Pani Fatimska i uważa się, że odwiedziła troje dzieci pasterzy 1917. Przyniosła wiadomości o pierwszej wojnie światowej. Troje dzieci zostało kanonizowanych później jako święci, a kościół zbudował Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Pani Fatimska dla upamiętnienia wydarzeń.

LOURDES, FRANCJA

Lourdes jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymek rzymskokatolickich na świecie.

Co roku pielgrzymuje do Lourdes średnio sześć milionów ludzi. Często chorzy są zabierani w grupach do Sanktuarium. Turyści mogą przyjść indywidualnie oraz w grupach zorganizowanych.

To miasto w południowo-zachodniej Francji słynie z tego, że wierni wierzą, że była nim Matka Boska, 18 razy ukazał się wieśniaczce Bernadette Sobiros w grocie w Lourdes. W tej grocie Maryja Dziewica ogłosiła Bernadecie swoje Niepokalane Poczęcie. Lourdes, w tak, stało się miastem turystycznym, aby pomieścić dużą liczbę osób, które odwiedzają ją.

BAZYLIKA SAINT-DENIS, FRANCJA

Bazylika Saint-Denis pod Paryżem to jedno z najświętszych miejsc we Francji. Jest wspaniała katedra w stylu gotyckim została zbudowana dokładnie w miejscu, gdzie św. Denis.

Z biegiem lat powstała przy cmentarzu kaplica z V wieku ważniejsza konstrukcja. Miejsce to stało się ważnym miejscem pielgrzymka z udziałem ludzi ze wszystkich zakątków Francji i wspólnoty zakonnik osiadł i założył opactwo w Saint-Denis.

Francuski król Dagobert (603 – 639) był pierwszym królem pochowanym w Saint-Denis i jego następcy i dynastie królewskie kontynuowały tradycję. Saint-Denis też Było to miejsce, do którego francuscy królowie przychodzili, aby modlić się i zabrać kryzę przed udaniem się do wojna.

ASSISI, WŁOCHY

Jedną z najważniejszych pielgrzymek katolickich w Europie jest pielgrzymka do Asyżu rodzinne miasto San Francisco.

Zanim zaczniesz sprawdzać listę rzeczy do zobaczenia podczas wizyty w Asyżu, dobrze by było, gdybyś ty poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się trochę o dwóch świętych, Franciszku i Klarze, którzy grają to umbryjskie miasto jest celem.

Pierwszym jest oczywiście święty Franciszek, patron Włoch, znany tutaj ze swojego Włoska nazwa: San Francisco. Jego pierwszym zadaniem, wynikającym z wizji, którą miał, było przywrócić zrujnowane kaplice w okolicach Asyżu.

Wkrótce po utworzeniu zakonu do Franciszka podeszła szlachetna kobieta, Clara de Asís, który chciał za nim podążać. Jej ojciec zabronił jej tego robić, ale pewnej nocy uciekła z jego zamku i tak było z Francisem, który dał jej taki prosty zwyczaj jak jego. Utworzono uzupełnienie żeński zakon Braci Mniejszych franciszkanów i ostatecznie przyjął imię Klarysek. Obie Święci mają w Asyżu bazyliki, w których można oddawać cześć świętym i oglądać niezwykłe freski pierwszych artystów włoskiego renesansu.